Pôžička cez internet

Online pôžičky sú in!Zažili ste už niekedy situáciu, kedy ste potrebovali súrne peniaze, no nevedeli ste nájsť riešenie ako sa k ním dostať? Pokiaľ ste na túto otázku odpovedali áno, tak tento článok je práve pre vás. Rýchle, ihneď a po ruke. A takáto je aj pôžička cez internet. Pomôžu vám vo finančnej tiesni vtedy, keď to najviac potrebujete a v čo najkratšom čase, prípadne aj keď máte firmu ako píše Huffington Post. Priblížme si teda tento spôsob úveru, ktorý v poslednej dobe využíva viac a viac ľudí.

Rýchlo a ihneď

Dovolíme si tvrdiť, že online pôžička je jedným z tých revolučných objavov, ktoré slúžia ako prvá pomoc vášmu účtu. Stačí jedno kliknutie a na účte budete mať čo najrýchlejšie potrebné množstvo financií. Nezáleží na tom, na aký účel ju potrebujete. To pracovníci zisťovať nebudú. Hlavným cieľom je to, aby ste bez zbytočného čakania, dostali taký úver, aký vám vyhovuje. Je to naozaj jednoduché. Dokonca ani nemusíte vypisovať množstvo papierov a vyhnete sa tak zbytočnej byrokracii na pobočkách bánk.

Pôžičku online momentálne poskytuje mnoho nebankových spoločností. Je len na vás, ktorá vám vyhovuje. Každá je lákavá a zaujímavá niečím iným. V každom prípade, najdôležitejšie je, že peniaze vám vie zabezpečiť prakticky ihneď. Peniaze môžete mať už do 24 hodín, dokonca pri niektorých pôžičkách do 10 minút na účte. V niektorých prípadoch sa ale môže stať, že doba schvaľovania cez internet sa predĺži až na 72 hodín. Ale to sa stáva vo veľmi špecifických prípadoch. Spoločnosti chápu, že keď úver potrebujete ihneď, máte ho mať ihneď aj k dispozícii. Záleží len od toho, pre aký typ sa rozhodnete. Musíme však podotknúť, že takto rýchlo fungujú skôr cez nebankové spoločnosti. Pri klasických bankách sa môže stať, že hoci aj keď požiadate o pôžičku online, banka od vás bude požadovať zaslať doplňujúce informácie, ako dokladovanie výšky príjmu, zamestnávateľa, či ručiteľa. Pri nebankových spoločnostiach máte tú výhodu, že toto od vás vo väčšinou nepožadujú. Samozrejme, povedzme si pravdu. Pokiaľ žiadate o sumu, ktorá je už o čosi vyššia, spoločnosť bude najskôr asi požadovať dokladovanie výšky príjmu. Nemusíte sa ale báť, že vaša žiadosť bude zamietnutá.

Žiadateľom o online pôžičky je široká skupina obyvateľovPre koho je určená

Cez internet si môže požiadať každý. Teda každý, kto spĺňa vekovú podmienku a to minimálne 18 rokov. Nezáleží či ste nezamestnaný, mamička na materskej, dôchodca alebo podnikateľ. Je určená aj pre vás.

Čiastka, ktorú si môžete požičať je od 5 do 30 000€. Pri krátkodobých pôžičkách je suma samozrejme nižšia. Pokiaľ ste nezamestnaný, v zásade platí, že vám vie nebankovka poskytnúť krátkodobý úver do 350€. Splatnosť krátkodobého úveru je do 31 dní. Pokiaľ by ste do 31 dní nesplatili svoju pôžičku, nezúfajte. Hlavne upovedomte spoločnosť o tejto skutočnosti skôr, ako prejde 31 dní. Pracovníci budú určite ústretoví a spoločne nájdete vhodné riešenie. V opačnom prípade, pokiaľ inštitúciu neupovedomíte, môže sa stať, že budete musieť vrátiť oveľa vyššiu sumu ako ste si požičali, teda ku sume sa vám priráta sankcia, za nedodržanie podmienok.

A aké sú vlastne podmienky?

Ako sme už vyššie uviedli, podmienkou je vek a to minimálne 18 rokov. Ostatné podmienky sa zdajú byť takmer ideálne, keďže pôžičky cez internet sú bez ručiteľa, bez dokladovania príjmu dokonca aj bez registra. Teda aj keď sa stane ,že ste evidovaný ako dlžník v inej spoločnosti, to nie je dôvod na to, aby vašej žiadosti nebolo vyhovené. Dôležité ale je, aby ste si podrobne preštudovali podmienky, za akých môžete pôžičku ihneď dostať. Každá spoločnosť si kladie iné podmienky. Podľa toho si vyberte nebankovku, ktorá vám najviac vyhovuje a vyhnete sa tak zbytočným nepríjemnostiam. Musíme ale podotknúť, že pri niektorých úveroch sa môže stať, že budete potrebovať ručiteľa, ale to sa týka skôr pri požičaní vyššej sumy peňazí.

Úroková sadzba

Je asi logické, že pri požiadaní o úver online, bude úroková sadzba o čosi vyššia, ako pri klasických pôžičkách. S tým treba vždy počítať. Môže sa ale stať, že narazíte aj na bezúročnú pôžičku, ale to platí väčšinou iba vtedy, pokiaľ si z vybranej nebankovej spoločnosti požičiavate prvýkrát a vzťahuje sa to na menšie sumy.

Ako získať online pôžičku?Ako na to

V prvom rade si musíte uvedomiť aký vysoký úver potrebujete. Podľa toho si vybrať spoločnosti, ktoré sú schopné vašu požadovanú čiastku zabezpečiť. Vyselektujte tú, ktorá vám zaručí najlepšie podmienky. Pozorne si ich prečítajte, aby ste sa nedostali do nepríjemnej situácie. Následne otvoríte online formulár, kde vypíšete požadované informácie o vás, ako napríklad meno, priezvisko, telefónne číslo, pracovné zaradenie a pod. Potom už len čakáte, kedy bude vaša žiadosť schválená a na účet vám pribudnú peniažky. Pôžička cez internet vám dokáže zabezpečiť financie už do 24 hodín.

Na záver vám dáme ešte zopár rád, ako si vybrať správne.

  1. Ak si nie ste istý spoločnosťou, cez ktorú chcete zobrať online pôžičku, vyhľadajte si ju v evidencii NBS (Národnej banky Slovenska). Overené spoločnosti fungujúce na Slovensku a v tejto evidencii budú nachádzať. Pokiaľ, tak danú spoločnosť nenájdete, znamená to, že nejedná korektne a v súlade so zákonom.
  2. Neplaťte žiadne poplatky vopred. Pokiaľ od vás požadujú peniaze dopredu, s danou spoločnosťou asi nebude všetko v poriadku.
  3. Dodržte termín splatnosti. Vyhnete da tak zbytočným poplatkom. Pokiaľ nezvládate splatiť svoju pôžičku do konkrétneho termínu, upovedomte o tom spoločnosť. Určite budú prístupní náhradnému riešeniu.
  4. Žiadajte o pôžičku iba vtedy, keď viete, že ju bude môcť splatiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *