Webchat IRC #linuxon
Streda, 7. október 2015 Meniny majú: Dnes: Eliška Zajtra: Brigita

Font Size

Screen

Nastavenia

Kurz Python, 4 časť

  • PDF
Zdravím všetkých programátorov.
Prinášam vám 4 časť kurzu programovaní o Pythone. Je tu trochu neskoro (ja som na to minule upozorňoval Laughing), reinštaloval som totižto celý systém a kým mi skompilovalo LibreOffice a ostatné nástroje tak to mierne trvá. Dost ale kecov, presuňme sa k tejto časti.
Ako som písal minule, táto časť je venovaná cyklom, výrazom a podmienkam pričom si ukážeme nový typ boolean. Naučíte sa ako vykonať určité akcie v závislosti od stavu niečoho, ako vykonať niekoľkokrát ten istý príkaz za sebou bez toho aby ste sa upísali k smrti a nejaký ten fígeľ na rychlé vytváranie jednoduchého poľa. Taktiež som sa snažil uviesť viacej ukážkových programovaby bolo jasné čo a ako funguje a kde sa to dá použiť, snáď to pomôže k pochopeniu tejto lekcie.
Ešte by som rád podotkol, na čo som si až teraz spomenul, ako je tá tabuľka kde sú uvedené skratky ku logickým operáciam, konkrétne or a |. Upozorňujem že to | je zvislá čiara, nie veľké i tj I, tú zvislú čiaru na SK klávesnici napíšete ako Right_ALT+W.
Štvrtú časť kurzu nájdete sem:
Ďalšia časť príde tiež trochu neskôr za čo sa ospravedlňujem pretože potrebujem rýchlo dopísať SOČ prácu a dať do poriadku systém. V tej časti sa nepôjde do žiadnej novej oblasti ale zostane sa opäť pri cykloch, výrazoch. Celý čas sa prakticky budeme zaoberať nejakými fígľami na zlepšenie toho čo už vieme a taktiež písaním novej kôpky ukážkových programov teda sa bude prakticky preopakovávať to čo sa doteraz prebralo (možno ale trošku zabehnem do dačoho nového). V pláne mám taktiež napísať nejaký ten cheatsheet (to je niečo ako ťahák), obsahujúci všetko čo sa doteraz prebralo takŽe si to budete môcť vytlačiť ako nejakú pomôcku pri programovaní.
V pláne mám taktiež uviesť úvod do kreslenia vývojových diagramov. V princípe ide o to že si nakreslíte diagram s navrhnutou logikou pre vyriešenie nejakej úlohy kde sú nakreslené rôzne väzby
medzi jednotlivými časťami programu. Takýto postup pomáha zvlášť nováčikom pri písaní programov keďže program sa prve "nakreslí" a až potom napíše v danom programovacom jazyku, je to taktiež jednoduchý spôsob ako pochopiť ako pracuje nejaký program, poprípadne rozšíriť existujúci program.

Posledná zmena v Štvrtok, 26 Január 2012 21:06

Navigácia Blogy Rootlug Kurz Python, 4 časť
Internetový portál pre užívateľov, fanúšikov, záujemcov operačného systému linux a voľne šíriteľného softvéru. Viac... | Podporte nas... | Reklama
 Hostia: 72